ALFUN a.s.

Na kole dětem v Austrálii

Na kole dětem v Austrálii

Generální konzulát Sydney ve spolupráci s Českou a slovenskou školou v Sydney dne 10.3. 2018 uspořádal vystoupení Josefa Zimovčáka, desetinásobného mistra světa v jízdě na vysokém kole, v České a slovenské škole v Sydney. Charitativní akce přispěla nadaci „Na kole dětem“ prostřednictvím dobrovolného vstupného 250 australskými dolary.

Žáci České školy včetně rodičů mohli - z promítnutého pásma bohaté filmové dokumentace a doprovodného výkladu - s Josefem Zimovčákem znovu prožít nejen jeho vítězství, ale i pády a další úskalí kouzelné, ač odvážné disciplíny jízdy na vysokém kole. V rámci vystoupení si pod vedením mistra světa mohli na vlastní kůži vyzkoušet jízdu na tomto unikátním druhu bicyklu, na kterém Josef Zimovčák projel trasy mnoha cyklistických závodů včetně Tour de France a dalších. 

Vystoupení bylo součástí cyklistické tour po Austrálii, kterou Josef Zimovčák se svým doprovodem desetičlenné skupiny českých cyklistů zahájil účastí na závodech na vysokém kole v tasmánském Evendale 23.2. 2018. Dále pokračoval i s doprovodem z Melbourne do Sydney, kdy během trasy zvídavému australskému publiku představoval nejen účel nadace Na kole dětem, ale i Českou republiku jako takovou. Svůj pobyt v Austrálii zakončila skupina besedou s krajany v české restauraci Tommy’s Beer Café v Sydney, opět spojenou s praktickou ukázkou.

Josef Zimovčák je desetinásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole.  V roce 2010 založil nadační fond Na kole dětem, který se věnuje onkologicky nemocným dětem.

https://www.mzv.cz/sydney/cz/kultura_a_udalosti/x2018_03_15_na_kole_detem_v_australii_souhrn.htmlEMPTY

KOSIK
loading