ALFUN a.s.

Vánoční setkání pro dobrou věc

Vánoční setkání pro dobrou věc

Dne 13.12.2018 proběhlo každoroční vánoční setkání zaměstnanců pražské pobočky. Letos jsme ale od našeho večírku chtěli něco víc.

Když jsme plánovali, kde se letos sejdeme padl tip na Café Adastra. V té době ještě pro mě neznámá francouzská kavárna s bistrem, která je zároveň pracovištěm pro osoby s mentálním handicapem. Zaměstnanci pracují v kuchyni, za barem ale i obsluhují.

Asi měsíc po závazné rezervaci prostoru se s názvem kavárny rozjel „boom“ díky facebookové výzvě, kde bylo upozorněno na existenční problémy kavárny. Docházeli peníze a síla; po Vánocích už by se handicapovaní neměli kam vrátit. Tím že je kavárna provozována obecně prospěšnou společností Zajíček na koni, musí si na sebe vydělat sama. Peníze na ztrátu kavárny každý měsíc narůstaly, tržby tomu neodpovídaly.

Po uveřejnění článku jednou ze zaměstnankyň, který sdílelo přes 75 tisíc lidí z každého koutu světa a poté i reportáži v magazínu Víkend se vznesla vlna, která tento projekt podpořila a postavila ho zase zpátky na nohy.

V tu chvíli jsme měla jasno - jako zpestření večera jsem se rozhodla uspořádat „tombolu“, kde každý mohl věnovat dobrý skutek, nějaký dobrý vtip či úsměv, prostě darovat kousek sebe. Každý z nás si poté za libovolnou částku mohl vylosovat překvapení, které mu někdo z kolegů vymyslel a vlastně daroval.

Vybrala se neskutečná částka a to 4.530,- Kč, kterou jsme věnovali právě Café Adastra a jejím zaměstnancům.

Pevně věříme, že i finanční obnos pomůže k rozvoji tohoto krásného projektu a lidé, kteří se o něj starají neztratí chuť a sílu do dalších let!


https://www.novinky.cz/domaci/490482-chodte-hrozi-nam-krach-vyzvala-kavarna-v-praze-zamestnavajici-postizene-zabralo-to.html


https://www.lidovky.cz/domov/nebyli-hoste-a-hrozil-ji-zanik-na-prazskou-kavarna-jez-dava-praci-hendikepovanym-se-nyni-stoji-fr.A181122_120054_ln_domov_rsastage

stage
EMPTY

KOSIK
loading